Menu  

Články

Vitajte na interaktívnych stránkach Internetovej lekárne Sedmokráska, kde nájdete zaujímavé informácie z oblasti zdravia a zdravotníctva. Čítajte zdarma, diskutujte, pýtajte sa, čo vás zaujíma. Robíme to pre vás, pretože vaše zdravie je naša radosť!

Poskytujeme vám novinky z oblasti zdravotníctva a farmaceutického priemyslu. Prečítajte si odborné články od lekárov a farmaceutov, dobré rady ako si udržiavať a vylepšovať svoje zdravie aj z pohodlia domova alebo z práce. Nájdete tu rôzne rady a tipy ale aj zmeny v rámci Slovenskej republiky, ktoré sa oblasti zdravotníctva dotýkajú. 

Prajeme vám príjemné čítanie.

 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Zostupne

Aby ste si vybrali správny opaľovací prípravok, mali by ste najskôr zistiť svoj fototyp. Ten sa odvíja od množstva kožného pigmentu, melanínu. Ten chráni vašu pokožku pred UV žiarením. Čím nižšie číslo, tým ste menej chránení pred UV žiarením a potrebujete prípravky s vyšším ochranným faktorom. 

 

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Zdravie Krása Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Koža je svojou rozlohou najväčší orgán ľudského tela, a preto treba najmä v teplom letnom počasí myslieť na potrebu zvýšenej starostlivosti o ňu. Rovnako nadmerne je v tomto období zaťažovaná aj naša koruna krásy- vlasy. Nižšie vám prinášame 5 užitočných tipov ako sa starať o pleť a vlasy, aby vyzerali nádherne aj v lete.

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Krása Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Kokosový olej je olej rastlinného pôvodu. Získava sa z jadier kokosových orechov. Tak ako aj pri ostatných potravinách, treba venovať veľkú pozornosť pri jeho kúpe najmä zdroju a spôsobu jeho výroby. Najlepšie je kupovať kokosový olej v bio kvalite, vyrábaný z čerstvých kokosových orechov pomocou metódy rýchleho sušenia alebo mokrého mletia.

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Zdravie Krása Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Celý rok sa väčšina z nás teší na letnú dovoleku plnú oddychu a pohodových slnečných dní niekde pri mori alebo aj v horách. Nenechajme si ju preto znepríjemniť nepríjemnými situáciami, ktorým sa ľahko môžeme vyhnúť, ak budeme myslieť vopred a zbalíme si týchto 5 dôležitých vecí.

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Zdravie Krása Produkty Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Osteoporózou trpí vyše 200 miliónov ľudí na svete. Z celkového počtu žien v postmenopauzálnom období trpí osteoporózou minimálne 30%. U 40% žien vo veku viac ako 50 rokov sa vyskytne do konca života aspoň jedna zlomenina v dôsledku osteoporózy. U mužov s touto diagnózou je riziko približne 15-30%. 

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Rady odborníkov Autor článku MUDr. Andrea Jurikovičová

Žiarivýzuby, zdrave zuby, ustna hygiena úsmev a vysoké sebavedomie sú dôležité azda pre každého z nás. Nie len genetika ale aj starostlivosť o zuby sú výsledkom nášho zdravia. Máte neprekonateľný strach zo zubárov? Môžete mať krásne a zdravé zuby aj bez bolesti. Stačí dodržať tri zásady. Ktoré to sú?

Čítaj ďalej
0 Komentáre | Uverejnené v sekcii Krása Autor článku Farmaceut Mgr. Špaňárová

Asi každý z nás už aspoň raz v živote počul výrok, že chudnutie je jednoduché. Stačí menej jesť a viac sa hýbať. Nie vždy to však ale musí byť pravda. Ak patríte práve vy do skupiny ľudí, ktorí sa rozhodli schudnúť, a preto pravidelne, poctivo a správne cvičia popri zdravom stravovaní a aj napriek tomu sa ručička na váhe vôbec nehýbe smerom doľava, je pravdepodobné, že príčinou prečo sa vám nedarí schudnúť môže byť jeden alebo viacero dôvodov  uvedených nižšie. 

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Chudnutie Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Je antiperspirant nebezpečný? Prečo sa potíme?

Neexistuje človek, ktorý by sa nepotil, rozdiel je v intenzite a prenikavosti zápachu. Potenie alebo nadmerné potenie v oblasti pazúch hovorí o intenzívnejšej termoregulácií tela a tak chráni ľudské telo a naše orgány pred prehriatím. Potením sa tiež uvoľňujú z tela škodliviny. Už malé bábätka sa potia. V súčasnosti je možné problém potenia ľahko odstrániť. Je to zdravé?

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Krása Autor článku Farmaceut Mgr. Špaňárová

Vypadávaním vlasov trpí veľké množstvo populácie aj napriek tomu, že v dnešnej dobe prichádzajú na trh stále nové preparáty, ktoré by mali pomáhať vypadávanie vlasov aspoň zredukovať ak nie zastaviť. Štatistiky uvádzajú, že je to až 40% mužov vo veku od 18 do 50 rokov. Samotné zvýšené vypadávanie vlasov sa nazýva effluvium. Ak však pri effluviu dochádza v postihnutej oblasti k zníženiu hustoty vlasov, nazýva sa tento stav alopéciaalebo plešatenie. 

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Krása Autor článku Lekáreň Sedmokráska

Konope sa na liečebné účely používa už od dávnych čias. Prvý historický záznam však pochádza až z doby 3. storočia p.n.l. z Číny. V Európe sa používalo intenzívne až do konca 19. storočia n.l., kedy ho do úzadia zatlačilo používanie novovyvinutých  a novoobjavených liekov v prevažne injekčnej forme. Väčšina aktívnych látok z konope nie je totiž vo vode rozpustných. Z konope sa nedali teda vyrobiť lieky v injekčnej forme. 

Čítaj ďalej
Komentáre | Uverejnené v sekcii Produkty Autor článku Lekáreň Sedmokráska
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 4. 4
 5. 5
Zostupne

Facebook