Dá sa rýchlo schudnúť? Poradíme Vám.

Neustále si vravíte chudnutie, ako nato? Ako rýchlo schudnem? Rýchlo schudnúť sa nedá, respektíve dá, ale nie je to zdravé. Ak chcete schudnúť natrvalo, treba spojiť viacero faktorov dokopy. Cvičenie, stravu a následne doplnky výživy, ktoré Vám pomôžu dostať sa k Vášmu cieľu.

Doplnky výživy ako pomocník pri chudnutí. Veľmi veľa žien sa pýta otázku ako rýchlo schudnúť? Čo mi pomôže? Sklameme Vás, recept na rýchle a pritom zdravé chudnutie nemáme. Avšak máme 5 látok o ktorých vieme, že pomáhajú pri chudnutí vďaka svojím nenahraditeľným účinkom.

1) Vláknina

Vláknina je dôležitou zložkou potravy. Má nulovú kalorickú hodnotu a spomaľuje trávenie, čo vám zaručí dlhý pocit sýtosti. Vláknina sa po skonzumovaní v črevách dokáže zväčšiť na niekoľkonásobok svojho objemu vytvorí gél, ktorý prechádza hrubým črevom a vyčistí ho.

Okrem doplnkov s obsahom vlákniny netreba zabúdať aj na pestrú stravu s dostatočným obsahom ovocia a zeleniny, ktoré sú prirodzeným zdrojom vlákniny. Okrem ovocia sa vláknina nachádza aj v rôznych druhoch obilnín, strukovinách a orechoch. Veľmi veľa sa jej nachádza v obale semien skorocelu indického nazývaného Psyllium.- topnatur PSYLLIUM VLÁKNINA, DR. POPOV PSYLLIUM rozpustná vláknina

2) Chróm

Chróm je minerál, ktorý patrí medzi esenciálne stopové prvky, čo znamená, že je pre náš život nevyhnutný. Chróm prispieva k udržaniu normálnej hladiny glukózy v krvi a k správnej látkovej premene makronutrientov preto je nápomocný pri liečení cukrovky a hypoglykémie. Niektorí ľudia užívajú chróm na redukciu hmotnosti alebo na zvýšenie svalovej hmoty, pretože podporuje tvorbu svalov a využívanie tukov na tvorbu energie, a tým pomáha pri znižovaní podielu tukov a zvyšovaní podielu svalov. Navyše znižuje hladinu zlého a zvyšuje hladinu dobrého cholesterolu a redukuje vysoký tlak. Zdrojom chrómu môže byť  celozrnný chlieb, lieskové orechy, červená repa, hlávkový šalát, hovädzie mäso, bravčové mäso. Viac chrómu obsahujú sušené strukoviny, pečeň a pivovarnícke droždie.

3) Jablčný ocot

Jablčný ocot znižuje cukor v krvi a vysoký cholesterol a preto pomáha ako schudnúť. Obsahuje prírodné farbivá, pektín, vitamíny a minerály.V kombinácii s chrómom prispieva k správnej látkovej premene makronutrientov. Jablčný ocot podporuje trávenie a prečisťuje organizmus. Zvyšuje funkciu metabolizmu a spaľovanie kalórií, urýchľuje odbúravanie tukov v črevách, prispieva k premene tukových buniek na energiu. Zohráva dôležitú úlohu pri spaľovaní tuku, najmä toho brušného. Okrem toho  jablčný ocot reguluje chuť do jedla, vyvoláva pocit sýtosti a  zabraňuje tak prejedaniu. Dobrou alternatívou je užívanie jablčného octu v rozpustných šumivých tabletách.

4) L-karnitín

 L-karnitín je životne dôležitá aminokyselina, je to prírodná látka, nachádzajúca sa v strave. V organizme získava energiu z tukov a zabezpečuje prísun energie do buniek. Podporuje a zvyšuje výkon pri športovej aktivite a zabraňuje únave.

L-karnitín je obľúbenou zložkou výživových doplnkov na chudnutie.  L-karnitín je súčasťou každodennej stravy. Obsahuje ho tmavé mäso ako jahňacina, hovädzina, zverina. Ryby, hydina, mlieko, rastlinné produkty obsahujú veľmi malé množstvo L-karnitínu.

5) Bromelaín

Bromelaín je proteolitický enzým, získavaný z ananásu. Bromelaín pomáha rozkladať nadbytočný tuk v ľudskom tele a podporuje trávenie.. Účinne zbavuje telo toxínov a pomáha zvýšiť metabolizmus tela. Vynikajúco pomáha pri rôznych zápalových ochoreniach.Výživový doplnok s obsahom ananásového prášku s bromelaínom v kombinácii s extraktom zo zeleného čaju, ktorý je zdrojom polyfenolov a s extraktom z horkého pomaranča je účinnou podporou pri chudnutí. Ďalšou alternatívou môže byť výživový doplnok SWISS BROMELAIN, vhodný aj pre alergikov, pretože neobsahuje chemické konzervačné látky, syntetické farbivá, sladidlá, mlieko, sóju, pšenicu ani kvasnice.

Lekáreň Sedmokráska odporúča: Chilliburner AKCIA 25% zľava tbl 45+15 zadarmo (60 ks), kompava Yucca ShidigeraEDENPharma SLIM DIET SHAKE plv (príchuť Čokoláda) 1×400 gTEREZIA DIAREGUL