Čo si Vaša pleť zaslúži po dovolenke? Peeling

3 veci, ktoré si vaša pleť zaslúži po dovolenke + domáci peeling.

Počas letných mesiacov a zvlášť na dovolenke pri mori je naša pleť omnoho viac namáhaná ako po zvyšok roka. Negatívne na ňu vplýva slaná morská voda, ktorá pleť pri dlhom kúpaní počas viacerých dní vysušuje. Nehovoriac o zvýšenej záťaži spôsobenej nadmerným slnením v snahe často krát dosiahnuť čo najtmavší odtieň opálenia. Preto je potrebné si spraviť peeling.

Nadmerné opaľovanie zvyšuje nielen riziko rakoviny kože ale vyvoláva aj predčasné starnutie pokožky a omnoho včašší nástup vrások, a to najmä v oblasti tváre.

A tak často krát v snahe vyzerať čo najatraktívnejšie pri aktuálnom trende snedej opálenej pokožky zabúdame na to, že zaplatíme zaň daňou zničenej a zostarnutej pokožky.

Máme pre Vás 3 tipy čo robiť aby ste svojej pokožke pomohli sa čo najskôr sa spamätať a zregenerovať po letnej dovolenke:

Peeling

Peeling je kozmetická skrášľovacia metóda, ktorú používali už aj v starom Egypte. Jeho úlohou je odstrániť poškodené a odumreté bunky, čím zanecháva pokožku jemnejšiu a napomáha jej regenerácii. V dnešnej dobe poznáme peelingy mechanické a chemické.

Chemický peeling

Chemické sú finančne nákladnejšie a možno ich podstúpiť ako procedúru v kozmetickom salóne.

Mechanický peeling

Mechanické sú omnoho lacnejšie a môžete ich realizovať v pokoji domova, avšak treba ich používať opatrne a jemne. Ako mechanický peelingový prostriedok Vám výborne poslúži napríklad tuhé mydlo, ktoré má aj antibakteriálne schopnosti. Ak si chcete peeling vyrobiť vlastnoručne doma, máme pre Vás jednoduchý recept na domáci peeling.

Recept na domáci peeling:

Pleťová maska

Namáhaná pleť si zaslúži regeneráciu a tak je práve druhým krokom po peelingu a očistení práve pleťová maska. Pleťová maska pleť vyživuje, dodáva jej vitamíny, hydratuje ju a v neposlednom rade aj zabezpečuje regeneráciu. Pleťovú masku je vhodné používať cca 1-2x týždenne. Pleťovou maskou vhodnou pre takmer všetky typy pleti okrem mastnej pokožky je nechtíková výživná pleťová maska Calendula s obsahom vitamínov A,D,E, ktorá zabezpečí sviežu a vláčnu pleť.

Vedeli ste? Ako pleťovú masku môžete použiť aj väčšinu krémov? Vhodný je napríklad nočný krém Medi z mŕtveho mora pre suchú, citlivú a normálnu pleť.

Krém alebo olej

Krém alebo olej patrí na rozdiel od pleťovej masky k prípravkom dennej starostlivosti o pleť. V podovolenkovom období treba pleti zabezpečiť dennú výživu a hydratáciu. Na výber sú rôzne druhy olejov. Vhodný je napríklad mandľový olej (tak jemný, že je vhodný aj pre detskú pokožku), kokosový olej alebo olivový olej (výborné pre suchú pleť).  Ak pri starostlivosti o pleť uprednostňujete skôr krém ako olej, výbornou voľbou je Bio Cannabis extra výživný pleťový krém.

Rada na záver: Nezabudnite však, že okrem vonkajšej starostlivosti o pleť je nevyhnutné zabezpečiť aj vnútornú hydratáciu a výživu. Dodržiavajte preto dostatočný pitný režim a prijímajte pestrú potravu bohatú na kolagén, vlákninu, vitamíny a minerály.